Stránka spadla kolem půl jedenácté večer tamního času (půl páté ráno SEČ) právě v době, kdy zpravodajská stanice CNN oznamovala, že Trump získává jeden stát za druhým.

ON-LINE: Sčítání hlasů v USA

Web, na němž lidé obyčejně najdou informace mimo jiné i o podmínkách získání povolení k pobytu v Kanadě a kanadského občanství, je od té doby nedostupný. S největší pravděpodobností nestíhá nápor amerických uživatelů, kteří se nechtějí smířit s Trumpovým vítězstvím v prezidentských volbách.

Vypadá to jako vtip, ale stránka kanadského imigračního úřadu je nedostupná kvůli přetížení, upozorňují uživatelé na Twitteru.

Kanada je zemí, jejíž přístup k imigraci je velmi vstřícný, vláda například představila program pro přijímání uprchlíků z válkou postižené Sýrie. V průběhu sčítání volebních hlasů v USA se na oficiálním twitterovém účtu kanadského státu objevil tweet povzbuzující imigranty, aby do země přinesli vlastní kulturní tradice a sdíleli je se spoluobčany. Nakolik bylo načasování takového příspěvku ironií spojenou s očekávaným výsledkem voleb, zůstává otázkou.