Když Trump žertoval o jejích vysokých honorářích za projevy a vyšetřování jejího soukromého e-mailu, smála se. Když ale řekl, že předstírá, že „necítí nenávist ke katolíkům“, tak na něj bučeli a byl to jeden z mála okamžiků, kdy Clintonové zmizel úsměv z tváře.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Na večeři je u stolu dělilo jediné místo, které zaujal kardinál a newyorský arcibiskup Timothy Dolan. Když si sedali, nejenže si nepotřásli rukama, ale ani se na sebe nepodívali. Když však Trump vstával, aby promluvil, poplácal ji familiárně po rameni.

Donald Trump se dívá na Hillary Clintonovou jak se na slavnostní večeři baví s arcibiskupem Timothym Dolanem.

Donald Trump se dívá na Hillary Clintonovou, která se na slavnostní večeři baví s arcibiskupem Timothym Dolanem.

FOTO: Carlos Barria, Reuters

Žertoval, že 1500 lidí na charitě je zatím největší publikum, které kdy měla. Dodal, že pro ni musí být neobvyklé trávit čas s tolika předními byznysmeny a nedostat za to peníze.

Donald Trump se dívá na Hillary Clintonovou, která pronáší projev.

Hillary Clintonová pronáší projev.

FOTO: Carlos Barria, Reuters

„Teď mi řekli, že před dnešním večerem šla Hillary ke zpovědi. Pastor to měl těžké, když ji žádal, aby mu pověděla o svých hříších, a ona mu 39krát řekla, že si nemůže vzpomenout,“ žertoval Trump.

Vtipkovala však i Clintonová: „Musela jsem poslouchat Donalda Trumpa po celou dobu tří debat. Nyní stojím vedle Trumpa déle než kterýkoli z manažerů jeho kampaně.“ Narážela tak na časté výměny v Trumpově volebním štábu.

Donald Trump se při projevu obrací k Hillary Clintonové

Donald Trump se při projevu obrací k Hillary Clintonové.

FOTO: Carlos Barria, Reuters

V žert obrátila i Trumpovo obvinění, že na druhé debatě musela být zdrogovaná: „Jsem polichocena, že si Donald myslel, že jsem použila některý z přípravků na povzbuzení výkonu. Udělala jsem to. Říká se tomu příprava.“

Je tradicí, že se slavnostní večeře nadace účastní kandidáti na prezidenta. Tradicí také je, že stojí vedle sebe a vtipkují.