„Můžete mi věřit. Vidím to takhle: nedokážu udělat nic, stejně jako to nedokážou oni. To je mé heslo,” řekl televizi CNN na adresu dvou hlavních uchazečů o prezidentské křeslo.

Osmašedesátiletý zpěvák, jehož hororově nalíčená tvář je nepřehlédnutelným zjevem americké hudební scény již téměř čtyři desetiletí, se k politice nevyjadřuje poprvé. Již v 70. letech svérázně okomentoval politický systém své země v písni Elected (Zvolen) a nyní se do kampaně vložil osobně.

Hlavní kandidáti podle něho voličům nenabízejí žádný zásadní politický program. Cooper si zato připravil několik velmi výrazných slibů, které hodlá v případě svého zvolení splnit.

Lemmy na Mt. Rushmore

Patří mezi ně například vytesání podobizny zesnulého zpěváka kapely Motörhead Lemmyho Kilmistera mezi sochy amerických prezidentů na hoře Mt. Rushmore či zpodobnění komika Groucha Marxe na padesátidolarové bankovce.

Chce také zavést zákazy focení selfies či mluvení během promítání v kinosálech.

Není jediným americkým rockerem, který usiloval o zvolení do čela USA, pravidelně to dělal  Frank Zappa, vynikající muzikant, skvělý kytarista a sžíravý kritik amerického stylu života.

Na amerického prezidenta chtěl v roce 2000 kandidovat i punker Jello Biafra, ale nominační klání strany Zelených prohrál s Ralphen Naderem. Letos podporoval Bernieho Sanderse.