Carter nastoupil do úřadu letos v únoru a nejméně do května používal svou soukromou adresu k vyřizování záležitostí týkajících se jeho funkce. Činil tak i poté, co v březnu vypukla aféra Clintonové, která privátní e-mail používala během svého působení ve funkci ministryně zahraničí. Republikánská kritika problematického počínání tehdy vedla k poklesu podpory její prezidentské kandidatury.

"Po přehodnocení svých e-mailových praktik se ministr domnívá, že jeho dřívější občasné používání soukromého e-mailu pro pracovní záležitosti, i když šlo jen o běžné administrativní otázky zálohované jeho oficiálním účtem, byla chyba," uvedl v prohlášení mluvčí Pentagonu Peter Cook.

Carter podle něho s používáním privátní adresy přestal a je přesvědčen, že jeho komunikace byla a je dostatečně zabezpečena.

Podle newyorského listu řešil záležitost v květnu Bílý dům, když se na Pentagon obrátil s otázkou, proč Carter používá soukromou adresu. Není prý zcela jasné, jak důvěrné informace mohl přes snáze napadnutelnou schránku posílat. Mluvčí Cook uvedl, že šlo nejvýše o komunikaci s „velmi malou skupinou zkušených poradců, většinou se šéfem jeho kanceláře".