Třiačtyřicetiletá Padge-Victoria Windsloweová používala průmyslový silikon k tomu, aby zvětšovala zadní partie ženských těl. Když k ní v roce 2011 přijela Britka Claudia Aderotimiová s požadavkem na plastickou úpravu svých hýždí, přivítala ji neškolená operatérka v letištním hotelu ve Filadelfii. Tam do jejího pozadí vpravila větší množství nebezpečného průmyslového silikonu, před jehož používáním americké úřady ženy opakovaně varují, při podobných nelegálních zákrocích je však často užíván.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle vyšetřovatelů se Windsloweová injekcí patrně trefila do žíly, silikon se dostal dvacetileté Britce do plic a za několik hodin zemřela.

V případě další ženy, které pomáhla zvětšit zadní partie až po smrti Aderotimiové, způsobil silikon plicní embolii a pacientka má do dneška dýchací potíže.

„Je mi opravdu líto lidí, kterým jsem ublížila, ale v hloubi duše vím, že to nebyl zlý úmysl," řekla před soudem Windlsloweová, která se narodila jako muž a prodělala změnu pohlaví.