Zatčení proběhlo v poklidu. „Byl zadržen ráno, když vyšel z domova. Zatčení bylo domluvené. Policisté mu dovolili nejprve odvést děti do školy, sledovali ho a pak zatkli. Nekladl odpor, bylo to velmi diskrétní,“ vylíčil policejní mluvčí Giovani Santoro.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Zadržený 56letý Scotti, který žil v Brazílii pod jménem Francisco de Castro Visconti, už vypadá docela jinak než na podobizně v policejním registru hledaných. Tehdy mu bylo jen něco přes dvacet, dnes je Scotti bez vlasů a roste mu břicho.

Do Brazílie údajně přišel v roce 1986, pár let poté, co se v Itálii dostal mezi nejhledanější zločince. Do jedenapůlmiliónového přístavního města Recife se přistěhoval o rok později a stal se spolumajitelem nočního klubu a distribuční firmy. O osm let později si vzal ženu, s níž má dvě děti. „Řekl nám, že jeho rodina o ničem nevěděla,“ uvedl policejní mluvčí.

Scottiho odsoudili v Itálii v roce 2005 na doživotí za 26 vražd. Kromě toho je podezřelý z únosů a vydírání.

Přes oceán utekl zřejmě proto, že Brazílie se velmi zdráhala vydávat hledané zločince do Evropy. To se ale změnilo, takže je pravděpodobné, že bude předán italským úřadům.

Jeho totožnost potvrdil rozbor otisků prstů. Vyšetřovatelé věří, že se v Brazílii žádné trestné činnosti nedopustil.