„Až přijdu domů, pokleknu a poděkuji všemohoucímu Bohu za takovou milost a za to, že spravedlnost zvítězila,“ prohlásil po osvobozujícím verdiktu soudkyně Carmen Mullenové aktivista George Frierson, který se zasazoval o zrušení 70 let starého rozsudku.

Frierson společně s dalšími poukazoval na to, že porota složená pouze z bělošských hodnostářů rozhodovala na základě rasových předsudků, jelikož neměla k dispozici přesvědčivé důkazy. Soudkyně Mullenová ve středu uznala, že se Stinney stal obětí „velké a hluboké nespravedlnosti“.

Čtrnáctiletého George zatkli den po nálezu těl dvou jedenáctiletých dívek, které někdo ubil. Zjistilo se totiž, že chlapec společně se svou sestrou v předchozí den s dívkami hovořil. Nezletilého George údajně vyslýchali bez přítomnosti právníka či rodičů.

George byl nejmladším odsouzencem, jehož v USA za 100 let poslali na popraviště. Jelikož měřil jen 157 centimetrů, byl pro elektrické křeslo moc malý, a tak chlapce posadili na telefonní seznam, aby se části jeho nohou dotýkaly elektrod.

Většina důkazního materiálu, včetně údajného chlapcova přiznání k vraždě, se mezitím ztratila. Podle soudkyně Mullenové to ale neznamená, že byly důkazy úmyslně zničeny.