Ve středu Rob Ford oznámil, že si své problémy uvědomuje a že s tím hodlá něco dělat, proto si bere zdravotní dovolenou. Stalo se tak poté, co kanadský list The Globe and Mail napsal, že má k dispozici nový videozáznam, na němž starosta kouří crack.

"Je na dobrém místě. Všechno je v pořádku. Dostane se přes tuto malou výzvu a vrátí se zpět do práce," řekl Doug Ford. Podrobnosti o tom, kde se jeho bratr léčí, ale nesdělil. Neupřesnil také, jak dlouho bude odvykací kúra trvat.

Rob Ford loni vyvolal mezinárodní pozornost řadou incidentů, zejména přiznáním, že užíval crack. Odstoupit odmítl a dal na vědomí, že v říjnu hodlá znovu kandidovat, přestože ho řada Kanaďanů kritizuje. Městské zastupitelstvo ho zbavilo většiny pravomocí, aby ho přinutilo rezignovat. Ford ale odolal a odvolat z funkce ho radní nemohou.

Ford, který v minulosti připustil i problémy s alkoholem, je v Torontu značně nepopulární. Jeho rezignaci podle průzkumů veřejného mínění požaduje drtivá většina obyvatel města. Podle analytiků nemá žádnou šanci na znovuzvolení.