Gulfstream odstartoval v pondělí v 2.45 z kansaského Great Bend a kolem páté dopadl na předměstí Nashvillu Bellevue, asi 15 kilometrů od místního letiště, kam mířil. Pilotovi se na první pokus nepodařilo přistát a před druhým pokusem stroj havaroval. Všichni čtyři lidé na palubě zahynuli. Podle úřadů jde o členy jedné rodiny.

Policie uvádí, že stroj zavadil o vrcholky stromů napravo od YMCA. Morgan MacGavinová, která seděla v blízké kavárně Starbucks, vypověděla, že letoun těsně minul budovu YMCA s bazénem. Když návštěvníci kavárny viděli oheň a plameny, začali v panice prchat. Podle ní to byl největší požár, jaký kdy v životě viděla: „Vypadalo to, jako když někdo lije benzín do táboráku.“

Úřady nechaly evakuovat budovu YMCA, kde byly desítky lidí. „Byla jsem s dětmi, zrovna jsme plavali... Pak jsem slyšela strašný výbuch, podívala jsem se z okna a uviděla velký požár,” řekla listu USA Today Chastity Mitchellová.

Stroj minul bazén

Nikdo na zemi ale zraněn nebyl. Pilot, který při druhém pokusu o přistání klesl příliš nízko a zavadil o stromy, ale podle některých médií předešel větší tragédii, když se mu podařilo padající letadlo stočit několik desítek metrů vedle budovy YMCA.

Šéf nashvillských hasičů George Hickey řekl: „Žádná budova nebyla zasažena. Možná se pletu, ale vážně bych před pilotem smekl. Byla to nejhorší letecká havárie, kterou jsem kdy viděl.“

Mluvčí policie Dan Aaron dodal: „Náraz byl velmi tvrdý.“ Trosky byly rozptýleny v délce osmdesáti metrů.

Hasiči, kteří plameny rychle zdolali, vyprostili těla obětí kolem osmé večer.