Grimm nejprve krátce před Scottem zhodnotil prezidentovu řeč a označil ji za kontroverzní. Když pak novinář začal na téma policejního vyšetřování financování jeho volební kampaně z roku 2010, byl rozhovor u konce. „Nebudu s vámi mluvit o jiném tématu, pouze o prezidentově projevu,“ vysvětlil a odešel.

Scotto se pak obrátil na kameru a shrnul, že kongresman Grimm nechce o svém případu hovořit. Když přepínal do studia, byl naštvaný Grimm zpátky, aby to Scottovi ještě vytmavil.

S reportérem mluvil polohlasem, takže mikrofony zachytily jen část hovoru.

Grimm: Byl to podpásový úder

„Co? Jen jsem se vás chtěl zeptat...,“ hájil se Scott. „Tak aby bylo jasno: uděláš to ještě jednou a shodím tě z tohohle zku...ýho balkónu,“ opáčil Grimm. „Proč? Jen jsem se chtěl zeptat,“ odpovídal znovu Scott.

Grimm po chvíli ještě dodal: „Nestojíš za nic. Přerazím tě vejpůl jako kluka“.

Grimm po skončení incidentu v tiskovém prohlášení uvedl, že se s novinářem původně dohodl jen na komentáři k Obamově projevu. „Byl jsem nadmíru naštvaný, protože jsem stanici NY1 projevil laskavost a upřednostnil ji před několik dalšími. Reportér věděl, že spěchám a jsem tam jen proto, abych komentoval projev o stavu unie. On ale nebral ohledy a končil rozhovor podpásovým úderem, protože jsem neměl čas mluvit o jiném tématu.”

Federální vyšetřovatelé tento měsíc obvinili 47letou ženu za to, že sháněla fiktivní drobné sponzory Grimmovy kampaně, jimž sliboval, že jim peníze zpětně proplatí. Kongresman Grimm obviněn nebyl.