Forda provázely do jednacího sálu výkřiky „Hanba, hanba!” od diváků na galeriích. Nervózní starosta reagoval na napjatou atmosféru tím, že porazil na zem jednu z radních.

Starosta incident vysvětloval tak, že pospíchal na pomoc svému bratru, který je jedním z radních a údajně se stal terčem slovních útoků. „Tohle je sídlo demokracie, ne fotbalové hřiště. Prostě jsem to nečekala. Naštěstí byli starostovi lidé přede mnou a zabránili tomu, abych se udeřila hlavou o zeď,” popsala událost inzultovaná radní Pam McConnellová.

Video

Šokující video s torontským starostou Robem Fordem

Členové rady opakovaně vyzývají Forda k odchodu, starosta to však odmítá. Poté, co po dlouhém popírání viny přiznal, že asi před rokem kouřil v opilosti „kokain ve formě cracku”, se na něj sesypala další obvinění. [celá zpráva]

Jeho spolupracovníci policii řekli, že řídil v opilosti, sprostě nadával, vyhrožoval podřízeným a jedné spolupracovnici nabízel orální sex. V afektu vyhrožoval i vraždou. [celá zpráva]

Starosta se proti těmto tvrzením ohradil a hrozí žalobami.

Starosta Toronta Rob Ford

Starosta Toronta Rob Ford

FOTO: Fred Thornhill, Reuters

Radní rovněž zkrátili o 60 procent peníze na provoz jeho kanceláře a její osazenstvo dostalo volné ruce k přechodu k zástupci starosty. Rozhodnutí starosta označil za puč.