Záběry z družice ukazují oblast kráteru Gale, kde vozítko přistálo, i jednotlivé části přistávacího modulu včetně „nebeského jeřábu“, padáku, tepelného štítu a „černé skořápky“.

Padák (níže) a černá skořápka modulu s vozítkem Curiosity na záběru kamery z družice Mars Reconnaissance Orbiter. Na místě černé skořápky vidět tmavší povrch pod odvátým světlejším prachem.

Padák (níže) a černá skořápka modulu s vozítkem Curiosity na záběru kamery z družice Mars Reconnaissance Orbiter. Na místě černé skořápky je vidět tmavší povrch pod odvátým světlejším prachem.

FOTO: NASA, Reuters

Členové týmu NASA prezentují záběr z družice Mars Reconnaissance Orbiter, kde je vidět na povrchu Marsu samotné vozítko Curiosity, ochranný štít, jeřáb a padák.

Členové týmu NASA prezentují záběr z družice Mars Reconnaissance Orbiter, kde je vidět na povrchu Marsu samotné vozítko Curiosity, ochranný štít, jeřáb a padák.

FOTO: NASA, ČTK/AP

Zveřejněny byly i záběry pořízené z atmosféry ještě před přistáním, které zachycují krajinu i tepelný štít.

Záběr tepelného štítu před dopadem na Mars.

Záběr tepelného štítu před dopadem na Mars

FOTO: NASA

Barevný snímek povrchu Marsu s tmavou dunou a pořízený těsně před přistáním Curiosity

Barevný snímek povrchu Marsu s tmavou dunou pořízený těsně před přistáním Curiosity

FOTO: NASA, Reuters

Kamery na samotném vozítku nasnímaly povrch v jeho okolí. Část záběrů byla počítačově dotvořena, aby zpodobnily krajinu v kontextu okolí. K simulaci byly použity záběry z družice.

Na dvojici snímků je vidět, jak se změnil záběr po odstranění protiprachového štítu (vpravo). Vidět je i 5,5 kilometru vysokou horu Mount Sharp

Na dvojici snímků je vidět, jak se změnil záběr po odstranění protiprachového štítu (vpravo). Vidět je i 5,5 kilometru vysokou horu Mount Sharp.

FOTO: NASA

Stereoskopický záběr povrchu Marsu pořízený kamerami vozidla Curiosity. Je vidět část vozidla a na obzoru hora Mount Sharp.

Stereoskopický záběr povrchu Marsu pořízený kamerami vozidla Curiosity. Je vidět část vozidla a na obzoru hora Mount Sharp.

FOTO: NASA, Reuters

Pořízen byl i trojrozměrný záběr stereoskopickou kamerou, kde je kromě úpatí 5,5 kilometru vysoké hory Mount Sharp vidět i část vozidla a jeho stín.

Většina obrázků byla počítačově upravována, protože byly pořizovány objektivy typu rybího oka, které mají značné zkreslení, pokrývají ovšem velmi široké okolí.