Hembree byl loni v listopadu odsouzen za vraždu 17leté dívky. Na popravu čeká ve věznici v Raleighu. Činu nelituje a justičnímu systému se vysmívá. „Směji se vám, klauni, kteří sami sebe považujete za pravověrné, a plivu do tváře systému takzvané spravedlnosti,“ napsal.

„Ví vůbec veřejnost, že jsem pánem volného času, dívám se na barevnou televizi v klimatizované místnosti, čtu si, spím, kdy chci, a jím tři kaloricky vyvážené teplé pokrmy denně? Jsem umístěn v budově spojené s novou nemocnicí za 55 miliónů dolarů, kde je k dispozici lékařská péče sedm dní v týdnu po celých 24 hodin,“ dodal Hembree.

Veřejnost dál upozorňuje, že takto idylicky si může žít do stáří, protože „vražda podle zákona“, jak označuje popravu, nebude se statistickou pravděpodobností uskutečněna do dvou dekád.

„Jsem muž připravený přijmout svůj nespravedlivý trest a stanout před všemocným Bohem s čistým svědomím, na rozdíl od vás zbabělců a vašeho zbabělého systému. Zabijte mě, jestli to umíte, vy zmetci. Cha, cha, cha! Váš Danny Hembree,“ uzavírá vězeň.

Má deprese, tvrdí sestra

Podle agentury AP je možné, že Hembree skutečně nebude v příštích letech popraven a možná spíše zemře přirozenou cestou, protože popravy se většinou vykonávají několik let po odsouzení. Hembreeho navíc ještě čekají další soudní líčení v případě vražd dvou jiných žen. Odsouzenec se k nim původně přiznal, potom tvrzení odvolal. Nyní už jen přiznává, že v den zločinu se ženami byl a pod vlivem drog s nimi měl pohlavní styk.

Po zveřejnění článku se na noviny Gaston Gazzette obrátili i Hembreeho příbuzní, podle nichž život za mřížemi tak bezstarostný není. Jeho sestra uvedla, že také jí poslal psaní, v němž uvádí, že má deprese.