"Dokáže mi někdo, že tu všichni muži nevypadají jako ropuchy?" stálo v inzerátu, na který šestačtyřicetiletý Lee odpověděl. Ve své reakci se označil za urostlého, zábavného chlapíka na úrovni, jemuž je 39 let a který ve Washingtonu pracuje jako lobbista.

Žena mu odpověděla koketně. Lee jí poté poslal polonahý snímek, který pořídil svým mobilním telefonem. Žena se jej pak zeptala, zda své fotografie takto ženám zasílá obvykle.

"Pardon. To je všechno, co mám," odpověděl Lee, který má se svou manželkou jednoho syna. Žena si s údajným lobbistou přestala psát, když si našla na internetu jeho jméno a zjistila, že jí lhal o svém věku i zaměstnání.

Hned po zveřejnění fotky rezignoval

E-maily poté poskytla internetovému serveru Gawker. Ten zjistil, že Lee pro odpověď na inzerát použil stejný účet elektronické pošty, s nímž má propojenou svou stránku na sociální síti Facebook. Lee pak ve středu několik hodin po zveřejnění fotografie rezignoval.

"Hluboce a upřímně se všem omlouvám. Vážně jsem chyboval a slibuji, že budu tvrdě pracovat na tom, aby mi bylo odpuštěno," uvedl v prohlášení.

Deník The New York Times připomíná, že za uplynulých 12 měsíců jde již o druhý případ zákonodárce pocházejícího ze státu New York, který odstoupil kvůli osobnímu skandálu. Loni v březnu rezignoval demokratický kongresman Eric Massa, když vyšlo najevo, že zřejmě sexuálně obtěžoval svého pobočníka.