Podle informací americké letecké správy se letoun Boeing 777 s celkem 265 osobami na palubě nad Kansasem dostal do extrémně silných větrných turbulencí. Podle pasažérů někteří z cestujících nebyli připoutáni a při prudkých větrných nárazech létali kabinou letadla a naráželi do stěn.

Situaci popsala devatenáctiletá Kaoma Bechazová z Austrálie, která v USA navšíivila svého přítele. Podle ní žena, které seděla vedle ní, narazila do obložení kabiny, které nad okýnkem prasklo. Dívka přes uličku zase vyletěla do vzduchu a narazila do stropu kabiny. Ona sama zůstala sedět, protože byla pevně připoutaná.

Zraněno bylo 26 cestujích a čtyři členové posádky. Právě kvůli zraněným stroj zamířil do Deveru, kde přistál, sdělila mluvčí společnosti United Jean Medina. Přistání proběhlo bez problémů.

Většina z cestujících byla ještě v noci po ošetření propuštěna. Většina zraněných měla modřiny, odřeniny ale také výrony a vymknutí, uvedla AP.

Společnost United Airlines zaznamenala letos už dva podobné incidenty. Při prvním bylo na trase z Washingtonu do Tokia v únoru zraněno 20 lidí [celá zpráva], v květnu muselo být ošetřeno deset cestujících, když se letoun United Airlines dostal do potíží na lince z Londýna do Los Angeles. [celá zpráva]