Manželský pár z Virginie nyní nabídl nejmenované americké televizi rozhovor, za který žádá několik stovek tisíc dolarů (milióny korun). Představitel stanice AP pod podmínkou anonymity sdělil, že se na ni obrátil právní zástupce Salahiových s nabídkou interview. Na oplátku prý chtějí šestimístnou částku.

Manželé měli původně vystoupit v pondělí ve známé talkshow zpravodajského kanálu CNN Larry King Live. Svou účast ale podle CNN mezitím odvolali.

Fotky dali na Fecebook

Celý skandál propukl poté, co po úterní státní večeři Salahiovi zveřejnil své snímky z recepce na Facebooku. Ty je zachycovaly mimo jiné ve společnosti amerického viceprezidenta Joea Bidena nebo Obamova blízkého spolupracovníka Rahma Emanuela. Pár sice tvrdil, že byl do Bílého domu pozván, podle Tajné služby ale jejich jméno na seznamu hostů nestálo.

Ředitel Tajné služby Mark Sullivan přiznal, že jeho lidé nejspíš vůbec neprověřovali, zda na listině byli. "Ačkoli tyto jedinci prošli magnetickým rámem a dalšími stupni kontroly, neměli se vůbec na tuto akci dostat. Je to naše chyba," kál se.

Mluvčí Tajné služby, která má za úkol chránit amerického prezidenta a jeho rodinu, již dříve nevyloučil, že proti manželům bude zahájeno vyšetřování.

Obama svou první státní večeři pořádal na počest indického premiéra Manmóhana Singha. I ten se nevědomky setkal s oběma nezvanými hosty. Na fotografii zveřejněné Bílým domem stojí vedle amerického prezidenta, který se zdraví s Michaele Salahiovou. Ta podle AP v současnosti usiluje o účast v jedné televizní reality show.