Útok na půdě školy, kde probíhal taneční večer, byl tak brutální, že patnáctiletá dívka ze San Franciska skončila v nemocnici v kritickém stavu.

Jako první byl zadržen několik hodin po činu 19letý bývalý žák školy Manuel Ortega, který byl obviněn ze znásilnění, únosu a krádeže. V pondělí byl zadržen 15letý chlapec, který byl obviněn ze sexuálního útoku. Třetí teenager byl v souvislosti s případem vyslechnut. Počet zadržených však nebude konečný.

„Na základě svědectví a výpovědí podezřelých a na základě lékařských testů víme, že byla opakovaně znásilněna nejméně čtyřmi podezřelými,“ uvedl poručík policie z Richmondu Mark Gagan.

Dívka byla v bezvědomí

Podle vyšetřovatelů se na znásilnění dívalo nejméně 15 lidí mužského pohlaví, aniž by oběti pomohli nebo zavolali policii. „Když se mezi lidi rozšířilo, co se děje, další se přicházeli podívat a někteří se přidali," dodal Gagan.

Nakonec byla přivolána policie a kolem půlnoci našla znásilňovanou oběť pod lavičkou v areálu školy. Dívka byla v bezvědomí. Hned na místě činu bylo zadrženo několik lidí, ale nebyli zatčeni.

Záhy poté byl dopaden Ortega.

Policie pátrá po dalších pachatelích i na Facebooku a YouTube.

Zjišťuje také, zda dívka nebyla opilá nebo zdrogovaná.