„Jako členka Kongresu USA mohu říci, že známe právo. Člověk je nevinný až do doby, dokud mu soudy neprokáží vinu,“ řekla černošská republikánka s odkazem na rozsudek z roku 2005, jímž ho soud obvinění z pedofilie zbavil.

Leeová narážela na Kinga, který v den pohřbu řekl, že nechápe mediální šílenství okolo hvězdy, u které lidé rádi přehlížejí temnou stránku jeho osobnosti. „Byl perverzní, obtěžoval děti a byl to pedofil. Nechápu, proč se mu věnuje tolik pozornosti, den co den. Co to vypovídá o naší zemi? Myslím, že jsem až příliš korektní,“ prohlásil kongresman, jehož ostré věty televize prostříhávala do přímého přenosu z rozloučení s Jacksonem.

Vystoupení Leeové část amerického tisku označila za nejslabší článek programu. Politička oznámila, že Sněmovna reprezentantů projedná Rezoluci 600, která má Jacksonovi přiznat tzv. status americké legendy. „Hovoří o Michaelovi Jacksonovi jako o americké legendě a hudební ikoně, světovém humanitárním pracovníkovi a někom, kdo bude oslavován na věky věků,“ řekla.

„Nemám nejmenší důvod vzít něco ze svých slov zpět,“ zdůraznil včera King, na nějž se snesla sprška výtek a kritiky od zpěvákových fanoušků.