Dvaadvacetiletá Mendozová, narozená v Caracasu, navštívila základnu ve dnech 20. až 25. března společně se sedmadvacetiletou Miss USA Crystle Stewartovou. O svých dojmech se pak doslova rozplývala a na svém blogu na internetové stránce Miss Universe s datem 27. března návštěvu označila za neuvěřitelnou zkušenost.

"Bylo to hóóódně zábavné," uvedla Mendozová, když popisovala, jak se se Stewartovou setkaly s vojáky a podnikaly vyjížďky po táboře, který je obklopen zátarasy z ostnatého drátu, minovými poli a strážními věžemi. Vyprávěla také, že navštívili místní bar a tamní "neuvěřitelnou" pláž.

"Ukázali nám skvělou ukázku, co umí psi"

"Navštívili jsme tábor zadržovaných a viděli jsme kriminál, kde se sprchují, viděli jsme, jak se rekreují sledováním filmů, výukou nebo čtením. Bylo to velmi zajímavé," napsala Mendozová. "Nechtělo se mi odejít, bylo to tak relaxační místo, tak klidné a překrásné."

Když vyprávěla o své "pozoruhodné" cestě, úřadující Miss Universe uvedla: "Také jsme viděly vojenské psy a ukázali nám skvělou ukázku toho, co umí. Všichni lidé z armády se k nám chovali úžasně."

Ve středu už záznam na internetu nebyl, jen prohlášení prezidentky USO Pauly Shugartové. Podle ní organizace s armádou dlouhodobě spolupracuje, aby ulehčila těžké práci vojenských příslušníků po celém světě. Mendozové blog se prý týkal pohostinného přijetí, jakého se jí a Stewartové na základně dostalo.