Na druhém místě je inflace, kterou za největší problém považuje pětina Američanů, 16 procent se domnívá, že nejvážnějším problémem je hypotéční krize, 14 procent jej vidí v akciovém trhu a 11 procent v daních.

Loni v dubnu se nezaměstnanosti obávalo jen 13 procent Američanů, 47 procent z nich mělo tehdy strach z růstu cen benzínu.

Počet nezaměstnaných v únoru stoupl ve Spojených státech na 8,1 miliónu, což je ve srovnání s lednem nárůst o půl procentního bodu. Panují obavy, že do koce roku může počet nezaměstnaných překročit deset procent. Už nyní je nezaměstnanost v USA nejvyšší za posledních 25 let. Od prosince o práci přišlo 4,4 miliónu Američanů. Zejména dělníci se bojí, že neseženou dobrou práci.

Z výsledků průzkumu také plyne, že ekonomika je nejdůležitějším problémem, jemuž USA čelí. Myslí si to 63 procent z 1019 respondentů oslovených od čtvrtka do neděle. Devět procent považuje za největší problém zdravotní péči, osm procent pak federální rozpočet. Války v Iráku a v Afghánistánu za nejdůležitější téma považuje jen šest procent Američanů.