Bushovo vystoupení k zaměstnancům jeho administrativy bylo vřelé a protkané vtípky. „Někteří jste tady krátce, jiní téměř tak dlouho jako já od roku 2001. Vy mi můžete dosvědčit, jak jsme zešedivěl. Někteří ale jste tady i čtyřicet, padesát let. O vaší barvě vlasů bych mohl vyprávět já,“ zahájil Bush svou řeč.

Dál pokračoval vážněji: „Žijeme ve vzrušující době,“ řekl v narážce na skutečnost, že se tento týden vypravilo volit prezidenta a další zástupce na 120 miliónů Američanů, nejvíce v novodobé historii. „Bez ohledu na to, jak kdo volil, je to vítězství demokracie,“ dodal s tím, že jeho zvolenému nástupci Baracku Obamovi gratuluje, přeje mu a jeho a rodině všechno nejlepší, stejně jako celé zemi.

Bush také dodal, že to nový prezident nebude mít lehké. Čeká ho spousta obtížných záležitostí a on je odhodlán Obamovi pomoct připravit se i na ně. S Obamou se prý setká příští týden. Své zaměstnance vyzval, aby v posledních 75 dnech jeho mandátu pokračovali v dosavadní dobré práci. Zmínil mezinárodní summit, který svolal na 15. listopadu kvůli finanční krizi. „Věřím, že to budete i vy, kdo zajistí jeho úspěch,“ řekl.

Zakončil humorně: „Někteří z vás si pak budete muset hledat novou práci. Vím, jak vám je,“ řekl a dodal, že bude pyšný na to stát s nimi na cílové čáře. Ve Washingtonu prý dál zůstat nechce.

Republikán George Bush opustí Bílý dům po osmi letech 20. ledna. Nahradí ho demokrat Barack Obama, který se stane prvním černošským prezidentem USA.