I ve Sněmovně reprezentantů se nakonec část většinových demokratů přidala k republikánům, kteří byli pro uvolnění peněz na konflikty bez stanovení data odchodu vojáků z Iráku. Pro nakonec hlasovalo 272 zákonodárců, proti jich bylo 142. Demokraté přitom měsíc odmítali zákon přijmout.

Republikán David Obey uvedl, že demokraté „zkouší každý způsob dovést tuto válku ke konci.“ To potvrdil i předseda Senátu Harry Reid. I v Senátu se část demokratů také přiklonila k republikánům a upřednsotnili zajištění vojáků před politickým bojem s republikány a prezidnetem o ukončení konfliktu.

George Bush požadoval pro další vojenské akce v Iráku a v Afghánistánu 190 miliard dolarů (3,4 biliónu korun). Částku však Kongres snížil. Mluvčí Bílého domu Dana Perinová ale oznámila, že prezident bude se schválenými 70 miliardami spokojený, pokud Kongres uvolní zbývající prostředky později.

Celkové americké náklady na války v Iráku a v Afghánistánu vzrostly schválením mimořádných výdajů na 670 miliard dolarů (12,1 biliónu korun).