"Děti, které hračky nebo jejich části spolknou, mohou ztratit vědomí, dostat záchvat nebo mít problémy s dýcháním. Lidé by se měli hraček zbavit," varovala mluvčí úřadu.

Korálkové Aqua Dots, které jsou určeny pro děti ve věku od čtyř let, už z pultů stáhli všichni prodejci, včetně řetězce Wal-Mart. Ten plánoval, že korálky potáhnou předvánoční prodej a počítal s jejich mohutnou propagací.

Hračku v úterý zakázala také Austrálie. Korálky Bindeez Beads, jak se na místním trhu produkt nazýval, byly přitom před časem zvoleny hračkou roku. Po jejich požití ale skončily v nemocnici tři děti. "Myslela jsem si, že to nepřežije," řekla matka jednoho z nich.

Americké úřady mají zatím dvě zprávy o hospitalizovaných dětech. Je mezi nimi ani ne dvouletý chlapec, který nejprve trpěl závratěmi a zvracel a následně ztratil vědomí. U druhého dítěte byl scénář podobný, zatím není jasné, zda se z komatu probralo.

Zastavení prodeje Aqua Dots je posledním ze série stažení čínských hraček z amerického trhu. Minulý měsíc úřady zakázaly téměř 70 000 hraček kvůli zvýšenému obsahu olova.