Brutální čin podle vyšetřovatelů následoval po divoké hádce. Muž během ní bil svou 45letou ženu po hlavě kusem dřeva. Ta se nakonec celá od krve zachránila útěkem k sousedům.

Když k rodinnému domu dorazila v deset večer policie, našla zavřené dveře. Otevřela jim je pátá, 21letá dcera, která právě dorazila domů. Uvnitř našli zkrvavená mrtvá těla.

Dvě patřila dvojčatům, která by v neděli oslavila sedmé narozeniny. Další dvě jejich devítileté a desetileté sestře. Podle Franze Polzera, plukovníka místní kriminální policie, měly holčičky prořezaná hrdla. Jedna z nich byla uškrcená.

Jejich otec mezitím ujížděl v autě z místa činu. Policie ho zastavila až u silniční uzávěry ve Vídni. Naboural do služebního auta a policisté na něj začali střílet. Původně se předpokládalo, že ho zabila jedna z kulek. Pitva ale odhalila, že se zabil sám bodnou ranou do srdce.     

Dům podle vyšetřovatelů patří vrahově tchýni, která má problémy se sluchem. Podle všeho byla celou dobu v domě. Policie ji našla, jak spí ve svém pokoji.