Tvorba dostatečného množství hasicí látky si každou minutu vyžádala na 32 tisíc litrů vody. Hasiči se ještě v noci na úterý pustili opět do práce poté, co v pondělí večer byla jejich operace přerušena kvůli obavám z nové exploze.

Na likvidaci požáru, jenž je podle expertů největším na ropném zařízení v Evropě od konce 2. světové války, se trvale podílelo na 150 příslušníků hasičského sboru. Přesnou příčinu pohromy britské úřady zatím nestanovily, nadále však vycházejí z předpokladu, že jde o neštěstí. Teroristické pozadí incidentu policie již v neděli vyloučila. Podle předběžných odhadů napáchal oheň škody za 100 miliónů eur (2,9 mld. Kč).

Britské úřady se dále snažily analyzovat kouřový oblak, který se mezitím dostal i nad severní Francii. Meteorologové uklidňovali veřejnost, že dým prý neobsahuje "nic jiného než to, co vzniká při ohňostroji". Ministerstvo životního prostředí ale nevyloučilo, že by se škodliviny mohly s deštěm dostat do půdy. V nejoptimálnějším případě by se oblak mohl postupně rozplynout nad Atlantikem.

500 lidí stále nesmí domů

Kvůli dýmu se na 500 lidí z bezprostředního okolí terminálu stále nemohlo vrátit do svých domovů. Budou prý muset ještě několik dní setrvat v provizorních příbytcích a vyčkat, než se vzduch v jejich bydlištích vyčistí.

Lidé ze vzdálenější oblasti byli vyzváni, aby pokud možno nevycházeli z domů a měli uzavřena všechna okna a dveře. V okruhu 17 kilometrů zůstaly i v úterý uzavřeny všechny školy.