Shaban uvedl, že se svými čtyřmi přáteli se šel 19. září podívat na utkání amerického fotbalu mezi New York Giants s New Orleans Saints. O přestávce se zvedli, aby se pomodlili, jak jim to přikazuje víra, muslimové se modlí pětkrát denně. Obklopilo je deset příslušníků bezpečností služby a tři vojáci, kteří jim řekli, aby šli s nimi. Vyslýchali je a už jim  neumožnili vrátit se na jejich sedadla, odvedli je do jiné části stadiónu. Tři příslušníci bezpečností služby stáli po celou dobu za nimi a když po skončení zápasu odcházeli, eskortovali je k autům.

"Jsem Američan jako poleno, sedím tam a naráz se cítím jako outsider, bez jakéhokoli jiného důvodu, než že mám dlouhé vousy a modlím se," řekl Sami Shaban.

Agent FBI Steven Siegel, který je mluvčím Federálního úřadu pro vyšetřování řekl, že muži vzbudili podezření, protože se modlili u hlavního přívodu vzduchu pro klimatizaci stadiónu, na němž byli přítomni prezidenti Bush a Clinton, kteří se pokoušeli získat peníze pro oběti hurikánu Katrina. "Bylo to kvůli tomu, kde stáli a ne, kvůli tomu, co dělali," tvrdila obhajoval postup FBI slovy: "Máte 80 000 lidí na stadiónu, je tam Bush a vy máte skupinu gentlemanů u místa, které normálně veřejnost neužívá a které se nachází u hlavního větráku."

Oblast kolem větráku je nyní obehnána plotem a veřejnosti nepřístupná.