Jen Červený kříž vybral do pátku 503 mil. USD (asi 10 mld. Kč). Při útocích 9/11 to bylo 534 mil. USD (asi 11 mld. Kč). Další peníze pro oběti Katriny stále přicházejí.

Dříve z Iráku

Americká armáda navíc o víkendu oznámila, že umožní členům Národní gardy z Mississippi, kteří slouží v Iráku, předčasný návrat domů. Do Spojených států by měli odcestovat do 15 dní. Pentagon tak chce stmelit rodiny postižené řáděním hurikánu Katrina.

NOVINKY/Ondřej Krynek s použitím foto od Google

Federální úřady v sobotu oznámily, že většina New Orleans bude vysušena do poloviny října. V ulicích vedle čerpadel pracují rovněž buldozery odhrnující naplavený odpad, odtahové služby, které odvážejí zničené automobily.

Ukazuje se také, že počet mrtvých se bude v metropoli a jejím okolí pohybovat řádově ve stovkách. Nyní se tragické statistiky zastavily zhruba na 400 obětech. Většina z nich nebyla ještě identifikována.

Pomáhá i ČR

ČR v sobotu podle ČTK vypravila z ruzyňského letiště 1. část humanitární pomoci obětem hurikánu Katrina v USA. Šestnáct tun skládacích lůžek a velkoprostorových stanů odvezl letoun Severoatlantické aliance.

Akce se uskutečnila v koordinaci České republiky a NATO. [celá zpráva]