Silný vítr, který v některých místech přesahoval i rychlost 100 kilometrů v hodině, převracel auta, vyvracel stromy a strhával zábradlí z balkonů i části střech.

Bouře zastihla oblíbenou turistickou destinaci nečekaně ve středu večer, podle některých svědků její nejhorší část trvala dvacet minut. Přitom si stihla vyžádat životy sedmi lidí včetně dvou Čechů, se kterými se převrátil karavan.

Bouře zabila v Řecku dva Čechy, na pláži se s nimi převrátil karavan

O život také přišel ruský turista se svým dvouletým synem, na které spadl strom, padající střecha usmrtila Rumunku a její osmileté dítě. Poslední obětí byl místní rybář, kterého ve čtvrtek vyplavilo moře.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Turisté v Řecku vyrazili po ničivých bouřích opět na pláže

V některých oblastech ještě během pátku lidé čekali na obnovení dodávek elektřiny. Vláda Kyriakose Mitsotakise, která se ujala úřadu tento týden, už přislíbila pomoc ve výši 500 tisíc eur (v přepočtu 12,7 milionu korun). Rozsah škod se však zatím nepodařilo vyčíslit.

Čtěte dále:
Bouře zabila v Řecku dva Čechy, na pláži se s nimi převrátil karavan
Na bouří postiženém Chalkidiki je přes 10 tisíc Čechů
Všude byl totální chaos. Lidé hledali, kde se ukrýt, popsala žena bouře v Řecku 
V Itálii padaly kroupy o velikosti pomerančů, 20 zraněných 
Na jihu Evropy opět čekají bouřky, už ne tak silné

Extrémní počasí takového rozsahu je v tomto období pro Řecko nezvyklé. Podobně silná bouře zasáhla zemi v roce 1983, tehdy si vyžádala devět životů. Meteorologové už varovali, že v následujících dnech mohou přijít další bouřky.