Podobně to vidí i řada lidí na Twitteru. „Skutečnou ‚matkou všech politických problémů‘ na světě jsou politici jako Seehofer, kteří se neštítí rozdmýchávat strach, nenávist a násilí, jen aby tím pro sebe získali výhodu,“ napsal třeba uživatel Bernhard Ehn.

„Otec populismu dělá z migrace matku všech problémů,“ konstatuje zase Andriyan Andreev‏.

„Já bych bez migrace vůbec nebyla, protože můj dědeček přišel do Německa jako gastarbeiter. Jsem takříkajíc vnučka všech problémů,“ píše Charlotte Obermeierová.

„Prarodiče uprchlíci, rodiče narození mimo Německo. Jsem dcera všech problémů?” ptá se Aurora Dilarová.

Další lidé se ptají, jestli by Seehofer neměl přestoupit do řad protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD), někteří ho rovnou vyzývají k odstoupení z funkce.

Čtěte také:
Migrace je matkou všech problémů, taky bych šel do ulic, prohlásil německý ministr vnitra

‏Jens Bruchmann pak upozorňuje, že Seehofer, který má na sociálních sítích i své zastánce, musí svým prohlášením myslet i Němce, kteří do Německa přišli po druhé světové válce ze zemí střední a východní Evropy. Těch bylo kolem 12 až 14 miliónů a CSU se dosud vždy stavěla do role jejích ochránců.

Německá kancléřka Angela Merkelová s ministrem vnitra Horstem Seehoferem

Německá kancléřka Angela Merkelová s ministrem vnitra Horstem Seehoferem

FOTO: Michael Kappeler, ČTK/AP

Na webu už se k tématu objevují i různé vtipy. Podle jednoho z nich se Seehofer ptá kancléřky Angely Merkelové (CDU), jestli ví, kdo je matkou všech problémů, na což šéfka německé vlády odvětí: „Tvoje matka.“