Tři mrtvé jsou ženy, u nejnovější oběti ještě nebylo pohlaví zveřejněno.

Vlak, který mířil z Cremony na nádraží Milan Porta Garibaldi, vykolejil kolem sedmé hodiny ráno a byl plný lidí cestujících do práce. Na místě zasahuje 90 hasičů a záchranářů se třemi vrtulníky.

Vlak jel v době nehody rychlostí 100 km/h. Vykolejily celkem čtyři z pěti vagónů soupravy na výhybce mezi obcemi Segrate a Pioltello, řekl listu La Repubblica policejní mluvčí Marcello Cardona. Dva vozy soupravy podle něj výhybku přejely, zatímco další tři přímo vyjely z kolejí.

„Kousek před zastávkou Pioltello se vlak začal otřásat. Došlo nám, že se k něčemu schyluje," řekl podle ČTK listu La Repubblica 25letý Gianmarco. "Vlak byl plný... Otřásal se tři, čtyři minuty a pak přišla rána. Vagon se odtrhl od soupravy," dodal.

Technici italských železnic již zkoumají koleje u stanice Pioltello, aby zjistili příčinu vykolejení vlaku.

Záchranáři na místě nehody vlaku.

Záchranáři na místě nehody vlaku

FOTO: Stringer, Reuters

Kvůli nehodě vlaku 10452 a probíhajícím záchranným pracím byl přerušen provoz na trati z Milana do Brescie v obou směrech.

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi, jehož strana má s koalicí šanci vyhrát letošní volby, řekl, že italská drážní infrastruktura zaostává za španělskou a francouzskou, protože je podfinancovaná: „Musíme ji zlepšit. naneštěstí se nehody stávají všude, ale není dobré (dodatečně) zjišťovat jejich příčiny, ale předcházet jim.”

BEZ KOMENTÁŘE: Vlakové neštěstí u Milána si vyžádalo nejméně dva mrtvé a přes sto zraněných

BEZ KOMENTÁŘE: Vlakové neštěstí u Milána si vyžádalo nejméně dva mrtvé a přes sto zraněných

FOTO: Reuters