„Stop terorismu“ a „Modlete se za pařížské oběti“ je výrazným písmem napsáno v písku na díle vytvořeném ve městě Bhuvanéšvar ve státě Urísa. Projevil tím účast a vyjádřil lítost nad páteční tragédií ve francouzské metropoli.

Patnaik své písečné dílo ozdobil také symbolem Eiffelovy věže, kterou krátce po sérii teroristických útoků v Paříži osobitě ztvárnil také francouzský umělec Jean Jullien. Jeho kresba nese název Peace for Paris (Mír pro Paříž). [celá zpráva]

„Tato socha vzdává hold obětem stále se rozrůstajícího terorismu ve světě. Odsuzuji teroristické útoky v Paříži, protože se jedná o útok na nevinné lidi. Tato socha je výzvou k zastavení terorismu,“ řekl Patnaik.

Indický umělec je známý svými reakcemi na aktuální dění ve světě. V roce 2010 například vytvořil písečnou sochu na téma epidemie prasečí chřipky a v roce 2013 zase ozdobil pláž v Bhuvanéšvaru pískovým portrétem papeže Františka.

Loni v lednu vymodeloval jezdce formule 1 Michaela Schumachera se vzkazem: Brzy se uzdrav. Reagoval také na pád malajského letadla. Na tuto sochu napsal: Zázraky se dějí.