Zpráva o úmrtí bývalého sovětského disidenta byla nejprve zveřejněna na Facebooku ve skupině "Soviet Dissidents" s odvoláním na dalšího z účastníků tehdejšího protestu Pavla Litvinova. Dremljuga podle tohoto zdroje zemřel ve věku 75 let v USA ve městě Jersey City už 26. května. Informace o tom prý vešla ve známost se zpožděním, protože se v poslední době s nikým moc nestýkal.

Po demonstraci na Rudém náměstí byl Dremljuga zatčen a odsouzen na tři roky do tábora v Murmansku. Trest mu byl poté pod různými záminkami prodlužován, přičemž prošel několik trestaneckých táborů. Na svobodu se dostal až v roce 1974, několik dní před návštěvou amerického prezidenta Richarda Nixona v Moskvě. V témže roce odešel do emigrace.

Z osmi účastníků protestu proti okupaci Československa už žijí jen Pavel Litvinov, Taťjana Bajevová a Viktor Fajnberg, který se loni názorově střetl s českým prezidentem Milošem Zemanem. Fajnberg Zemana kritizoval kvůli jeho shovívavým vyjádřením vůči Vladimiru Putinovi v souvislosti s ukrajinskou krizí. Zeman na oplátku označil za "obsesi" Fajnbergovo srovnání Putinova Ruska se Sovětským svazem Leonida Brežněva.

Ostatními účastníky demonstrace na Rudém náměstí, kteří zemřeli, byli vedle Dremjlugy Konstantin Babickij, Larisa Bogorazová, Natalija Gorbaněvská a Vadim Delone.

Gorbaněvskou jako jedinou z osmi protestujících Zeman vyznamenal. Loni v říjnu jí udělil in memoriam medaili Za zásluhy.