Holčiččin otec Eric Kamanzi si před časem všiml, že jeho dcera pokulhává a má na těle škrábance. Proto nainstaloval do rohu obývacího pokoje skrytou kameru.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Ta natočila dvaadvacetiletou Jolly Tumuhirwovou, jak dítě krmí. To však sousta odmítalo. Chůva se do něj ale snažila nacpat jídlo za každou cenu, až se z toho holčička pozvracela. To ženu rozlítilo. Nejdřív batole shodila na zem, pak ho začala mlátit baterkou, několikrát si na něj stoupla a opakovaně do něj kopala. Nakonec chytla holčičku za ruku a odnesla ji do vedlejší místnosti.

Po fyzické stránce je dítě v pořádku, ze zážitku si ale odneslo psychické trauma. „Je těžké spát, když ona v noci neustále pláče. Je opravdu traumatizovaná, nespí,“ popsala teta holčičky Isabella Tugumová. „Pokud nejste mentálně labilní, tak to nemůžete udělat. Je to neuvěřitelné! Nemám pro to slov,“ uvedl aktivista za lidská práva Frank Gashumba.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Týraná holčička se z traumatu dosud nevzpamatovala

Chůva skončila ve vazbě a zatím čelí obvinění z týrání dětí. „Hodláme ji obvinit z pokusu o vraždu, protože - jak opravdu vidíte - ta žena chtěla dítě zabít,“ řekla Grace Akullová z ugandské policie.

Jak uvedla BBC, žena stane 8. prosince před soudem.