Ačkoli se na rozdíl od předchozích dní zúčastnilo v úterý nočních protestů méně lidí, demonstrace byla stejně intenzivní. V Plovdivu vyrazilo do ulic asi 600 lidí, stejně jich bylo v Sofii a na 400 v černomořské Varně. Zhruba dalších 400 účastníků čítaly menší protestní akce v dalších bulharských městech.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: V Bulharsku vypukly nejhorší protiromské nepokoje za poslední roky

Z Plovdivu, Sofie i Varny média hlásila střety pravicových radikálů a fotbalových výtržníků s policejními jednotkami. Protestující se vyzbrojili dělobuchy, noži, tyčemi a kladivy. Také Romové po celé zemi se mají na pozoru a opatřují si zbraně. Policie posiluje své hlídky a ministerstvo vnitra oznámilo, že bude proti nepokojům razantně zakročovat.

Ve vazbě skončil také romský baron Kiril Raškov, na jehož oslavu v pátek směřoval minibus, který přejel a zabil 19letého hocha. Tragédie se stala důvodem nepokojů, které se od té doby Bulharskem šíří.

Raškovův vlivný klan se dosud údajně těšil beztrestnosti. Veřejnost přitom dlouho kritizovala, že činnost klanu, který si prý přišel na milióny z prodeje alkoholu a neplacením daní, úřady přehlížejí.