Rozhodně pak odmítl obvinění, že záměrně zkresleně informoval veřejnost a poslance parlamentu tak, aby získal jejich podporu pro válku proti Iráku. Právě z přikrášlení zprávy o iráckých zbraních včetně tvrzení, že Irák je schopen použít zbraně hromadného ničení do 45 minut, obvinil britskou vládu reportér televizní stanice BBC Andrew Gilligan.

Blair je připraven odstoupit

Pokud se tvrzení BBC ukáže jako pravdivé, hodlá Blair podle svých slov odstoupit z premiérského křesla.

Když byl Blair vyšetřovací komisí lorda Huttona požádán, aby reagoval na prohlášení Andrewa Gilligana v BBC, odpověděl: "Bylo to výjimečně silné a velmi vážné obvinění."

"Bylo to naprosto zásadní obvinění, že jsme se chovali způsobem, který - kdyby to byla pravda - by musel znamenat mou rezignaci," uvedl.

V Londýně čekaly davy

Před královským justičním palácem v centru Londýna na Blaira čekal dav lidí, mezi nimi asi stovka protiválečných aktivistů, která jej obviňovala z klamání veřejnosti.

Blair dnes jako teprve druhý britský premiér v historii musel vypovídat před vyšetřujícím soudcem. Byl vyslechnut Brianem Huttonem, jenž byl speciálně pověřen vyšetřením okolností smrti vládního zbrojního experta Davida Kellyho, jehož předpokládaná sebevražda ze 17. července je dávána do souvislosti s tím, že vládní zdroje jej prozradily jako zdroj zprávy stanice BBC, jež zpochybnila Blairovy argumenty ve prospěch války.