Demonstranti, kteří protestují už od začátku týdne, převrátili v sobotu tři menší vozidla, aby zabránili nákladním vozům k příjezdu ke skládce, po policistech, kteří se snažili zabránit výbuchům násilí, házeli kameny a šrouby. Podle policie byli při incidentech dva lidé zraněni.

Jeden ze zraněných spadl ze srázu, utrpěl menší zranění kolena. Druhý byl ošetřen na místě. "Držel jsem ruce vzhůru a nebránil jsem se, ale dostal jsem dvě rány obuškem do hlavy a do zad. Na hlavě mám dva stehy," uvedl třiadvacetiletý Ciro.

Jeden z účastníků manifestace napadl i novináře veřejnoprávní televize Rai, který byl v té chvíli v přímém přenosu. Několik mladíků poté zaútočilo i na servisní automobil televize. Napaden byl také jeden z kameramanů televize La7.

Ráno demonstranti rovněž na několik hodin zablokovali železniční trať Neapol-Řím, po třinácté hodině byl ale provoz obnoven.

Neapol se s tzv. odpadkovou krizí potýká ale už léta, hovoří se o špatném řízení na radnici a všudypřítomné korupci. Skládku západně od Neapole, která byla v roce 1996 uzavřena, chtějí místní úřady otevřít už příští týden, ale místní obyvatelé jsou kategoricky proti, protože se obávají škodlivého vlivu na beztak již ohrožené životní prostředí.