Soud podle Kuncové zrušil podmínku kauce, takže Krejčíř se již nemusí hlásit jednou za týden na policejní stanici.

Soud jednal o Krejčířovi na žádost obhajoby, uvedla mluvčí s tím, že Česká republika nadále usiluje o Krejčířovo vydání. Obhajoba v pondělí předala prohlášení, které soud nijak nekomentoval a rozhodl o zrušení podmínky kauce.

Podnikatelův půlrok v Africe

Krejčíř byl v JAR zatčen na českou žádost 21. dubna při pokusu o vstup do země na falešný pas.

V Česku je Krejčíř, který se stal občanem Seychelské republiky, obviněn z podvodů a další rozsáhlé majetkové i násilné trestné činnosti, včetně přípravy vraždy. České policii utekl při domovní prohlídce v červnu 2005.

V červnu se Krejčíř poprvé dostal z jihoafrické vazby na svobodu, a to kvůli nedorozumění ohledně lhůty pro dodání podkladů k extradiční žádosti.

Johannesburský soud na něj však vydal nový zatykač a Krejčíř se pak nechal zatknout. Nakonec byl ale stejně z vězení propuštěn na kauci v přepočtu ve výši tří miliónů korun.

V polovině září mu soud poprvé zmírnil podmínky kauce, takže se již nemusel policii hlásit dvakrát, ale jen jednou týdně. Stejně tak dostal svolení se pohybovat po celé Jihoafrické republice a ne jen po centrální provincii Gauteng kolem Johannesburgu, jak tomu bylo do té doby.