Pachatel předpokládaného pokusu o teroristický útok, dvaačtyřicetiletý muž z Bosny, byl vyslýchán až do ranních hodin, jeho kusé a zmatené výpovědi však podle Edelbacherové nepřinesly skoro žádné objasňující informace.

Jedním z mála konkrétních údajů bylo právě jméno muže z Tullnu, který byl v noci zadržen. Podle vyšetřovatelů je však spíše pravděpodobné, že pachatel uvedl jméno svého známého proto, aby se pokusil svést vinu na někoho jiného.

Batoh plný výbušnin

Rakouská policie v pondělí zatkla muže, který se pokusil vniknout na ambasádu ve Vídni s batohem naplněným výbušninami, hřebíky a islámskou literaturou.

Podezřelý se dal na útěk ve chvíli, kdy detekční rámy ve vchodu upozornily na výskyt kovových předmětů v jeho zavazadle. Ve vedlejší ulici batoh odhodil, ale vzápětí byl zadržen.

Případy se množí

V Rakousku, jehož představitelé opakovaně ujišťují, že zemi nehrozí žádné bezprostřední teroristické nebezpečí, je to v krátké době již druhý případ zatčení osob podezřelých z terorismu.

V září skončili ve vazbě tři muslimové, kteří šířili po internetu teroristické hrozby namířené proti Německu a Rakousku.