Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jessica Rinaldi, Reuters

Většina vojáků by volila Bidena

Kdyby se prezidentské volby konaly nyní, většina amerických vojáků v aktivní službě by dala přednost demokratickému kandidátovi Josephu Bidenovi před svým nynějším nejvyšším velitelem Donaldem Trumpem v poměru 41:37 procentům.

Ilustrační foto Foto: Jessica Rinaldi, Reuters

Reklama

Většina vojáků by volila Bidena

Vyplývá to ze sondy armádního serveru Military Times z července ještě před nominačními sjezdy obou stran. Ukázala rovněž, že polovina (49,9 procenta) respondentů má o Trumpovi negativní mínění, jen 37 procent pozitivní.

Trumpovi sice stále věří víc uniforem než v lednu 2017 demokratu Baracku Obamovi (36 procent), avšak anketa potvrdila jeho trvale klesající preference, ačkoli dvě pětiny dotazovaných se hlásí k republikánům, jen 16 procent k demokratům a dalších 44 procent jsou nezávislí nebo přívrženci menších stran.

„Lze oprávněně říct, že v této skupině Trump není tak populární jako v minulosti jiní republikánští kandidáti, a v roce 2020 Trump nemůže tvrdit, že má v armádě drtivou podporu,“ vyvodil Peter Feaver, exporadce republikánského prezidenta George W. Bushe.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků