Hlavní obsah

Koalice Pirátů a STAN oslabila, posílily ANO a Spolu

Podle volebního modelu Median by v květnu zvítězila koalice Pirátů a STAN se ziskem 24 procent před hnutím ANO, které by mělo 23 procent. Koalice Spolu by měla 19,5 procenta, SPD 9, ČSSD 7 a komunisté 6 procent hlasů.

Koalice Pirátů a STAN oslabila, posílily ANO a Spolu

Podle modelu by hnutí Přísaha mělo 4 procenta, koalice Trikolóry, Svobodných a Soukromníků by oslovila 3,5 procenta voličů a Zelení 2,5 procenta.

Volební účast by podle agentury dosáhla 64,5 procenta hlasů.

Vítězná koalice Pirátů a STAN si oproti dubnu o tři procentní body pohoršila, naopak hnutí ANO o dva procentní body posílilo. Dva a půl procentního bodu si oproti dubnu připsala i koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a lidovci.

Potenciál koalice Pirátů a STAN dosahuje 30 procent. Pokud by hnutí ANO získalo hlasy od všech voličů, kteří hnutí vážně zvažují volit a nevylučují účast ve volbách, získalo by 29,5 procenta hlasů. Koalice SPOLU má potenciál 27,5 procenta, SPD 14 procent, ČSSD 11 procent a KSČM 8,5 procenta.

Volební model v květnu 2021 podle agentury MEDIAN

Foto: Novinky

Teoretický potenciál hnutí Přísaha je rovněž 8,5 procenta. Trikolóra, Svobodní, Soukromníci by mohli oslovit 7,5 procenta a Zelení 6 procent lidí.

Průzkum proběhl od 1. do 31. května a zapojilo se do něj 1072 respondentů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků