Hlavní obsah

Slovenští studenti si oblíbili Brno

Počet slovenských uchazečů, kteří mají zájem studovat na Masarykově univerzitě, rok od roku roste. Studijní oddělení na brněnské vysoké škole obdržela zhruba o tisíc přihlášek od východních sousedů více než v loňském roce.

Slovenští studenti si oblíbili Brno

V současnosti na Masarykově univerzitě studuje zhruba 3500 slovenských studentů, přičemž za posledních pět let se jejich počet zdvojnásobil. Letos přišlo na studijní oddělení devíti fakult přes 6,5 tisíce přihlášek ze Slovenska. Jelikož je to o tisíc přihlášek více než vloni, lze předpokládat, že řady slovenských posluchačů se na brněnské VŠ opět rozrostou.

Slováci projevují největší zájem o studium na fakultách sociálních studií, lékařské, ekonomicko-správní a právnické. Příčinou značného zájmu východních sousedů o studium v Brně je nejen geografická blízkost jihomoravské metropole a slovenských hranic, ale i výhodné podmínky přijímacích zkoušek.

Přijímačky mohou Slováci absolvovat doma

Na sedm z devíti fakult totiž mohou slovenští uchazeči absolvovat přijímačky v Bratislavě, a to 9. května. Uchazeči o studium na Fakultě sociálních studií pak absolvují Národní srovnávací zkoušky, které mají možnost vykonat v Bratislavě, Košicích či Žilině. NSZ letos proběhnou ještě ve dvou květnových termínech.

Masarykova univerzita obdržela letos celkem přes 60 tisíc přihlášek od uchazečů o studium v bakalářských a magisterských programech. Šanci studovat v Brně dostane zhruba 15 tisíc uchazečů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků