Hlavní obsah

Provozně ekonomická fakulta MZLU slaví, do Brna přijedou ekonomové

U příležitosti oslav 50. výročí založení Provozně ekonomické fakulty MZLU v Brně (PEF) navštíví Brno řada význačných osobností. Mimo jiné se bude možné setkat s ministrem financí, s vrchním ředitelem ČNB nebo členy Národní ekonomické rady vlády (NERV). Fakulta oslovila také Madeleine Albrightovou, bývalou ministryni zahraničních věcí USA.

Provozně ekonomická fakulta MZLU slaví, do Brna přijedou ekonomové

Na PEF v současné době vrcholí přípravy již tradiční mezinárodní konference s názvem Firma a konkurenční prostředí. Ta se koná 12. a 13. března 2009. „Zajímavou konfrontaci nabídne vystoupení ministra financí Miroslava Kalouska, vrchního ředitele ČNB Vladimíra Tomšíka nebo členů NERV Tomáše Sedláčka a Pavla Kohouta“, komentuje program oslav prof. Ing. Jana Stávková, CSc., děkanka PEF.

Mezi další události, kterými slaví fakulta své narozeniny, patří i blížící se fakultní Reprezentační ples (27. 2. 2009), celouniverzitní výstavu v Technickém muzeu v Brně nebo listopadový cyklus diskuzí s názvem Totalita vs. Demokracie, kde ve spolupráci s  projektem „Kabinet Havel – Úsvit v Čechách“ byla oslovena také Madeleine Albrightová.

PEF vznikla v roce 1959 jako první ekonomická fakulta na Moravě. Během svého 50letého vývoje fakulta prošla značným vývojem a v současné době nabízí osm bakalářských, pět magisterských a tři doktorské studijní obory, v českém i anglickém jazyce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků