Hlavní obsah

I doktorandi studující v Praze mohou bydlet na koleji

Studenti doktorského studia, kteří mají vynikající studijní nebo pracovní výsledky jako jsou prezentace, publikace, či konference mohou získat ubytování na Hlávkově koleji s finančním příspěvkem nadace „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“.

I doktorandi studující v Praze mohou bydlet na koleji

Ubytování na koleji je v poslední době pro řadu studentů nedostupné, a  to i pro ty, kteří studují na pregraduálním stupni. Většina doktorandů by si o něčem takovém mohla nechat jen zdát: často mají na vysoké škole, kde studují, příjem jako asistenti.

Mohlo by se zdát, že jejich možnost najít si bydlení a zaplatit si ho je dobrá. Příjmy asistentů na vysokých školách jsou však tak malé, že  většina z nich pracuje na zkrácený nebo dokonce plný úvazek v soukromém sektoru, aby své materiální potřeby mohli zabezpečit. Možnost bydlení na koleji proto řada z nich pravděpodobně přivítá. Budou se však muset snažit v rámci svého studia, případně v rámci své pedagogické činnosti.

Podmínky, které je třeba splnit pro ubytování na Hlávkově koleji, jsou, aby studenti podávali vynikající výsledky, a zároveň byli nemajetní a vyhovující podmínkám nadace Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových, které jsou uveřejněny na www.hlavkovanadace.cz. Zájemci si však musejí pospíšit, protože 30. dubna vyprší termín pro podávání žádostí. Jedná se o nabídku zejména pro české studenty, neboť kapacita vyhrazená pro zahraniční studenty bývá každoročně překračována.

Prioritní bude stupeň doporučení školy

Žádost bez doporučení školy pravděpodobně nebude mít příliš velkou šanci na úspěch. Seznam uchazečů z pražských VŠ zajímajících se o ubytování v Hlávkově koleji je řazený právě podle stupně doporučení příslušné školy. Žádost musí být podána s příslušným potvrzením děkana fakulty na rektorát Univerzity Karlovy v Praze. Pro akademický rok 2009/2010 je vyhrazeno 60 míst a kapacita pro české studenty stále není vyčerpána.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků