Doc. RNDr. Josef Hynek, MBA, Ph.D., (42 let) působí na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové, kde také od roku 2002 zastává funkci děkana. Na hradecké univerzitě pracuje již od roku 1991, v letech 1995 až 1997 byl například proděkanem pro studijní záležitosti, poté působil jako proděkan pro vědu a rozvoj.

Vědeckým oborem docenta Hynka je informační management. Josef Hynek byl jediným kandidátem voleb v akademickém senátu. Získal ovšem hlas všech třiadvaceti senátorů.

V čele hradecké univerzity nahradí Josef Hynek Jaroslavu Mikuleckou. Nový rektor by například rád navázal na probíhající výstavbu nových objektů v univerzitním kampusu. "Během příštích let by se měla nejlépe zahájit výstavba další budovy, je to krásný areál a bylo by to škoda nevyužít," řekl Hynek.

Stavbaři nyní dokončují v areálu dostavbu sídla Fakulty informatiky a managementu, škola má připravené projekty na další dvě budovy.

Univerzita plánuje více studentů

Na třech fakultách Univerzity Hradec Králové (filozofické, pedagogické a informatiky a managementu) studuje přes 7500 studentů, kterým škola nabízí více než devět desítek studijních oborů. V akademickém roce 2008/2009 chce UHK přijmout téměř 3000 studentů, v roce 2010 škola plánuje mít 10.000 posluchačů.