Možná patříte mezi ty, kteří nesnášejí psy, tzv. kabelky, jak se za každého počasí nakrucují v růžových šatičkách či slušivém modrém kabátku. Jenže právě dnes musíte udělat radost svému mazlíčkovi, ať je jím kočka, pes, papoušek, křeček nebo třeba chameleon.

Kočka ve sportovním oblečku působí velmi elegantně. Ilustrační foto

Kočka ve sportovním oblečku působí velmi elegantně. Ilustrační foto

FOTO: fotobanka Profimedia

Čtrnáctý leden byl vybrán jako den zdobení mazlíčků právě proto, že na většině území severní části zeměkoule je zima a sníh. Tradice tohoto dne začala v USA na východním pobřeží a následně se rozšířila do ostatních zemí, které jsou také zahaleny bílou pokrývkou. A proto, i když máte chlupatého zlatého retrívra, potěšte ho aspoň šátečkem na krk. Příležitost ukázat svému mazlíkovi, jak ho milujete, nemáte každý den.

Procházka udělá pejskovi taky velkou radost. Může si zaskotačit a třeba i aportovat. Ilustrační foto

Procházka udělá pejskovi taky velkou radost. Může si zaskotačit a třeba i aportovat. Ilustrační foto

FOTO: fotobanka Profimedia

Vezměte ho na klidnou procházku nebo za dobrodružstvím do lesa, na tom nezáleží. Pokud máte křečka, doporučili bychom novou výbavu na cvičení. Ovšem největším trendem je teď oblékání psů a koček, možná i něčeho menšího, třeba fretky nebo potkana.

Jezevčík v paruce a brýlích vypadá velmi přísně a jako pravý hlídací pes. Ilustrační foto

Jezevčík v paruce a brýlích vypadá velmi přísně a jako pravý hlídací pes. Ilustrační foto

FOTO: fotobanka Profimedia

Pokud jste milovníkem selátek, nezapomeňte i na ně. Jednobarevné svršky jim sluší nejvíce. Ilustrační foto

Pokud jste milovníkem selátek, nezapomeňte i na ně. Jednobarevné svršky jim sluší nejvíce. Ilustrační foto

FOTO: fotobanka Profimedia

Zatímco přes rok se o oblečky zajímají jen majitelé menších plemen, kteří shánění šatičky, bundičky či kostýmy, v zimě vyhledávají zvířecí oblečení, především na psy, i vlastníci větších plemen. Není se za co stydět, je to velmi praktické.

Křeček v ráji. I takhle můžete svému mazlíkovi udělat radost. Ilustrační foto

Křeček v ráji. I takhle můžete svému mazlíkovi udělat radost. Ilustrační foto

FOTO: fotobanka Profimedia

V tento den jde ale především o to, abychom svému nejlepšímu příteli udělali radost. A pokud je to radost v podobě oblečení, dobrého jídla nebo jen procházky, to už záleží na něm. Všechno je to o módě. Co takhle klobouk, šálu nebo jen nádherný obojek posázený třeba diamanty?

I takto může vypadat spokojený psí kamarád. Culíky, sluneční brýle, stylová mikina mu jde k pleti. Ilustrační foto

I takto může vypadat spokojený psí kamarád. Culíky, sluneční brýle, stylová mikina mu jde k pleti. Ilustrační foto

FOTO: fotobanka Profimedia

Drbání, hlazení, česání... Cokoli Vás napadne, je správně. Hlavně když si všímáte svého věrného kamaráda. Ilustrační foto

Drbání, hlazení, česání... Cokoli vás napadne, je správně. Hlavně když si všímáte svého věrného kamaráda. Ilustrační foto

FOTO: fotobanka Profimedia

Až dnes přijdete domů, nezapomeňte svému hafanovi či kocourovi popřát k jejich dni, dát jim dobrou konzervičku a třeba i růžový svetr, zimní botičky nebo nový šatník. Určitě i drobné pohlazení ocení.

Největší radost bude mít zvířecí kamarád v pleteném oblečku. Stejně jako páníček chce vypadat stylově a hlavně být v teple. Ilustrační foto

Největší radost bude mít zvířecí kamarád v pleteném oblečku. Stejně jako páníček chce vypadat stylově a hlavně být v teple. Ilustrační foto

FOTO: fotobanka Profimedia