Hlavní obsah

Vzdělávací projekt EU WOMEN pomáhá ženám v podnikání

Ženám, které začínají podnikat nebo o tom teprve uvažují, může pomoci veřejně přístupný portál, který provozuje Ekonomická fakulta Vysoké školy báňské - technické univerzity Ostrava. Je na něm k dispozici on-line vzdělávací kurz, který si díky podpoře Evropské unie v rámci programu Leonardo Da Vinci mohou ženy formou samostudia vyzkoušet v osmi jazykových mutacích.

Vzdělávací projekt EU WOMEN pomáhá ženám v podnikání

Stačí se jen zaregistrovat zde. Do projektu je zapojena také Velká Británie, Bulharsko, Litva, Itálie, Portugalsko, Rumunsko a Španělsko.

„Oceňuji, že jednotlivé e-learningové moduly jsou zpracovány jako krátké prezentace s přímou možností vypracování cvičení k ověření získaných znalostí,“ uvádí v on-line české diskusi paní Jindra.

„Kurz je určitě přínosem pro ty, které chtějí podnikat. Jsou zde nastíněny kroky, jež si je třeba předem promyslet, než se do podnikání vrhneme,“dodává diskutující. Další ženy oceňují různorodost příspěvků v diskusním fóru. Dozví se například o tom, jaké je podnikání s manželem nebo kamarádkou, nebo co dělat, když k založení firmy chybí odvaha.

„Čím více žen se do našeho projektu zapojí, tím lépe,“ zdůrazňuje Danuše Bauerová, vedoucí české sekce projektu EU Women, která na ostravské Ekonomické fakultě vede Institut inovace vzdělávání. „Obrovskou výhodou je, že účast není kapacitně limitována počtem míst v učebně, takže svou parketu si zde najde každá žena, která se chce vzdělávat. Přitom nemusí nikam dojíždět a ani nic platit. Virtuální prostředí EU WOMEN je navíc ideální příležitostí k získávání informací o podnikání žen v zahraničí. Všimla jsem si, že mnohé z nás jsou přihlášeny nejen v české verzi projektu, ale čerpají poznatky i v diskusích žen v Anglii, Španělsku apod.,“ dodává Bauerová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků