Hlavní obsah
Fakulta strojní ČVUT v Praze Foto: ČVUT

Fakulta strojní ČVUT mírní přijímačky

Fakulta strojní Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze kvůli karanténě mění podmínky přijímacích zkoušek. Podle děkana Michaela Valáška je třeba poslat přihlášku elektronicky přes web fakulty a zaplatit poplatek. Fakulta také přijímá přihlášky po původním termínu, který byl stanoven na 31. březen.

Fakulta strojní ČVUT v Praze Foto: ČVUT
Fakulta strojní ČVUT mírní přijímačky

„Přijímání studentů ke studiu a zahájení výuky ve školním roce 2020–2021 proběhne za všech okolností. Výuka na podzim bude určitě zahájena a při trvajících opatřeních bezkontaktně, jak to již nyní řešíme se stávajícími studenty přes software MS TEAMS,“ uvedl děkan.

Pokud bude kontaktní výuka zahájena k 1. červnu, fakulta tomu časově přijímací řízení uzpůsobí. Jestliže se však běžná výuka do začátku června neobnoví, bude se brát ohled hlavně na zákonnou podmínku maturitního vysvědčení.

„V obou případech nebudeme požadovat maturitu z matematiky nebo fyziky nebo přijímací zkoušku z matematiky. Naše podmínky na maturitu z matematiky nebo fyziky nebo jejich ekvivalent vyřešíme společně v průběhu 1. semestru volitelným předmětem a požadovaným testem,“ napsal Valášek.

Může se hodit:
Termíny jarních prázdnin v roce 2020 ve všech regionech ČR: Jarní prázdniny 2020
Šest prodloužených víkendů: Jak vychází svátky v roce 2020
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků