Hlavní obsah

Čína vyslala do kosmu satelit, který bude snímat Zemi v HD kvalitě

Čína v úterý úspěšně vyslala na oběžnou dráhu družici Gaofen-2, která bude pořizovat snímky Země v HD kvalitě. Jedná se o nejvyspělejší čínský satelit, který je schopen zachytit metrové předměty v plných barvách, uvedla agentura Reuters.

Čína vyslala do kosmu satelit, který bude snímat Zemi v HD kvalitě

Pozorovací satelit vynesla do vesmíru nosná raketa Long March-4B, která odstartovala z odpalovacího zařízení v Tchaj-jüanu. Jde o druhou observatoř ze série celkem pěti až šesti, od loňského dubna je už ve vesmíru družice Gaofen-1.

„Gaofen-1 se soustředí na velké objekty, a když je zaměří, Gaofen-2 prozkoumá každý jejich detail. Oba satelity spolu budou kooperovat,“ vysvětlil hlavní designér projektu Š’-ťün Ma.

První ze série satelitů zatím pořídil během svého více než ročního působení na oběžné dráze snímky například ze zemětřesení v provincii S’-čchuan, ze záplav na severovýchodě země nebo rovněž monitoroval stav smogu.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Snímky Země, které pořídil satelit Gaofen-1

Video: Reuters

Všechny družice z této série chce Čína vyslat do vesmíru do roku 2016.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků