„Vybrat z nominovaných pouze jednoho není jednoduché,“ řekl Ladislav Hrzal, ředitel a zakladatel ankety, který zároveň pracuje jako školský ombudsman na ministerstvu školství.

„Ten titul by si zasloužili všichni. Je obdivuhodné, jak žáci dokážou fandit svým učitelům, co všechno dokážou vymyslet a udělat, aby jejich oblíbený pedagog vyhrál,“ dodal.

Vybavení fyzikální učebny

Anketu Zlatý Ámos již tradičně podporuje Skupina ČEZ. „Stejně jako každý rok se těšíme na napínavý souboj především v ‚naší‘ kategorii Ámose fyzikáře,“ sdělil zástupce hlavního partnera ankety Ondřej Lukeš.

„Stejně jako v minulých letech podpoří Nadace ČEZ vítěze finančním darem na vybavení nové fyzikální učebny. Podpora vzdělávání je jednou z klíčových oblastí, kam směřujeme naše aktivity. Věříme, že jedině systematická podpora edukativních projektů zajistí v budoucnu konkurenceschopnost především v oblasti nových technologií,“ dodal.

Na takového igráčka se mohou těšit všichni žáci, kteří navrhnou na ocenění oblíbeného učitele či učitelku.

Na takového igráčka se mohou těšit všichni žáci, kteří navrhnou na ocenění oblíbeného učitele či učitelku.

FOTO: Dětská tisková agentura

Aktuální ročník obohatila novinka: všichni žáci, kteří navrhnou oblíbenou učitelku či učitele a zúčastní se regionálních kol, se mohou těšit na populární postavičku igráčka, vyrobeného pouze pro anketu Zlatý Ámos.

Posledním vítězem soutěže je zatím David Turek ze ZŠ T. G. Masaryka a gymnázia Česká Kamenice na Děčínsku. Z rukou ministra školství Roberta Plagy (ANO) v březnu obdržel žezlo a korunu. [celá zpráva]