„Naše firma se zavazuje podporovat tuto mateřskou školu ročním příspěvkem ve výši jednoho miliónu korun po dobu deseti let,” uvedl obchodní ředitel firmy Ralph Klaus Carle. Bosch Diesel je s více než čtyřmi tisíci pracovníky největším průmyslovým závodem nejen v krajské Jihlavě, ale v celém kraji. Vyrábí díly pro naftové motory aut.

V Jihlavě jde o první smlouvu tohoto typu mezi radnicí a soukromou firmou, uzavřena byla na deset let.

„Poté uvidíme, jak se vzájemná spolupráce osvědčí,” uvedl primátor Rudolf Chloupek (ČSSD). Město se podle něj nebrání spolupráci ani s dalšími významnými zaměstnavateli.

Cizí jazyky a technika

Nová školka by měla fungovat od září 2018. V jejím suterénu bude sauna s vířivkou, součástí objektu bude také ateliér vybavený pro manuální činnost dětí. Předpokládaná cena stavby je podle projektanta zhruba 49 miliónů korun, město na ni chce získat evropskou dotaci.

Firma Bosch očekává, že provozní doba školky bude přizpůsobena jejímu směnnému provozu. Vedle péče o děti by podle obchodního ředitele měl být kladen také důraz na podporu výuky cizích jazyků a na vytváření pozitivního vztahu dětí k technice.

Na vzniku školky, která by svým provozem vyhovovala rodičům pracujícím na směny, se radnice s firmou Bosch domlouvala několik let. První záměr stavby v Rantířovské ulici, na němž původně s městem spolupracovaly dvě firmy, se ale neuskutečnil. V lokalitě Na Dolech je podle města školka potřeba tak jako tak.